Úvod

Každý pejsek, ať už je dlouhosrstý, nebo krátkosrstý si zaslouží a potřebuje tu nejlepší a nejjemnější péči. S péčí o pejska a jeho úpravou je důležité začít už v jeho ranném věku. S česáním, drobnými střihovými úpravami a se vším , s čím se bude setkávat celý svůj život se nemusíme obávat začít již ve čtvrtém měcíci věku peska. Jako malé štěňátko si při jemné péči a sláskyplnným přístupem snáze na vše zvyká a koupání, česání , stříhání a další potřebné úpravy nebude vnímat jako nutné zlo, ale jako pozornost při péči o něj samotného. Pak bude péče o vašeho peska přinášet vám i vašemu pejskovi rados a prohlubovat pouto mezi vámi.

Před návštěvou

Pokud si neobjednáte kompletní péči i s koupáním, je nutné pejska na úpravu připravit doma, protože chcete-li, aby střih vašeho psa byl opravdu dobrý, musí být jeho srst také na stříhání dobře připravená – rozčesaná, zbavená nečistot a s výjimkou hrubosrstých plemen i vykoupaná a dobře vysušená.
Srst psa nejprve důkladně rozčešte, umyjte šamponem pro psy, důkladně opláchněte a opatrně vysušte fénem (mírně teplým až vlažným vzduchem). Během fénování srst pročesávejte hřebenem tak, aby byla co nejrovnější. Vysoušení fénem je pro kvalitní úpravu psa důležité, protože necháte-li psa jenom uschnout, jeho srst bude přeležená, polámaná, bude se kadeřit a nelze pak docílit dobrého střihu. Pro hrubosrstá plemena platí trochu jiná pravidla. Srst těchto psů se upravuje trimováním, před kterým v žádném případě koupání není vhodné. Pokud chcete svého psa vykoupat, nechte to až po úpravě.